یکی از مهم ترین بخش های بیشتر آشغال گیر های مکانیکی استفاده از اسکرو ها است.
اما نوعی خاص ازآشغالگیر مکانیکیوجود دارد که بر پایه یک اسکرو ساخته می شود. از این رو آشغالگیر مکانیکی اسکرو را می توان ستون فقرات بسیاری از سیستم های آشغالگیر دانست.

اسکرو به میله ای مارپیچ می گویند که در یک لوله در حال گردش است. به احتمال زیاد همه ما این سیستم را در چرخ گوشت ها دیده ایم. اما چرا آشغالگیر مکانیکی اسکرو را به صورت جداگانه در این مقاله معرفی می کنیم. این موضوع به خاطر عملکرد این دستگاه خاص است. زیرا شما آشغالگیر مکانیکی تسمه ای یا روتاری درام را نمی توانید به عنوان یک محصول مکمل در دستگاه های ترکیبی و یا سیستم های پیچیده تر استفاده کنید. حال آن که با اضافه کردنآشغالگیر اسکروبه دستگاه هایی می توان سیستم های خودکار و چند قابلیتی پیش تصفیه فاضلاب را به وجود آورد.

اما قبل از آن که به توانمندی های خاص آشغالگیر مکانیکی اسکرو بپردازیم باید کمی درباره ویژگی های این نوع از آشغال گیر ها صحبت کنیم.

قابلیت های آشغالگیر مکانیکی اسکرو

چه عواملی باعث پرطرفدار شدن آشغالگیر مکانیکی اسکرو می شود

آشغالگیر مکانیکی اسکرو یک دستگاه فوق العاده ساده است. موتور این دستگاه به هیچ عنوان با آب و فاضلاب درون دستگاه در تماس نیست. اما از این مهم تر حجم کمتری است که این دستگاه نسبت به آشغال جمع کن های مکانیکی از نوع تسمه ای اشغال می کند. که خود آن را برای بسیاری از واحد های صنعتی جذاب می کند. البته باید توجه داشته باشید که حجم جمع آوری آشغال های درشت توسط این دستگاه کمتر از دستگاه های تسمه ای است.
اما ویژگی اصلی که آشغالگیر مکانیکی اسکرو را بسیار جذاب می کند توانایی ترکیب آن است. از آنجا که حجم این دستگاه بسیار کمتر از دیگر مدل های آشغال جمع کن است. می توانید یک آسیاب قوی در ورودی دستگاه قرار دهید و با خرد کردن تمامی ضایعات بزرگ کار پیش تصفیه آب با راحتی بیشتر انجام دهید.یکی دیگر مواردی که آشغالگیر مکانیکی اسکرو توانایی ترکیب با آن را دارد استفادهاز درام گردن در ورودی مارپیچ دستگاه است.
البته این نوع آشغالگیر اسکرو برای جدا سازی ضایعات ریزتر استفاده می شود و باید قبل از آن از یک روش قوی تر برای جداسازی آشغال های بزرگ تر استفاده کنید.اما یکی دیگر از دستگاه هایی که عملا آشغالگیر مکانیکی اسکرو، توانایی تکمیل آن را دارد. حوضچه هایاست.
در مقاله ای جداگانه ما نقش فوق العاده مهم کلاسیفایر را برای ته نشین سازی آب و جداسازی انواع ضایعات مانند شن و ماسه و ضایعات فی از آب را توضیح داده ایم حال با وجود یک آشغال گیر مکانیکی اسکرو می توان بیشتر ضایعات کلایسفایر ها را از آنها جدا کرد. البته بسیاری از کلاسیفایر های ساخت اسپیناس بر روی خود این دستگاه را دارند اما شما می توانید با سفارش جداگانه یک آشغالگیر مکانیکی اسکرو فرآیند پیش تصفیه فاضلاب خود را کامل کنید.

امکان فشرده سازی ضایعات

اما امکان فوق العاده مهم آشغالگیر اسکرو در فشرده سازی ضایعات است. بسیاری از این نوع دستگاه ها علاوه بر تجهیز به سبد های گردن برای تصفیه فاضلاب و همین طور آسیاب های ورودی، در خروجی خود نیز یک فشرده ساز ضایعات دارند. مشکل ضایعات خروجی از دستگاه های آشغال جمع کن گاهی خیلی دردسرساز می شود. در یک نگاه مقدار نسبتا زیادی از آبی که وارد چرخه تصفیه می شود توسط ضایعات شنی و دیگر فضولات عالی جذب می شود. همین طور ضایعات تولید به دلیل خیس بودن وزن زیادی دارند و برای حمل آنها به محل دفن یا بازیافت همین خیس بودن هزینه سربار حمل و نقل تولید می کند. پس برای آن که هم آب تولیدی از فاضلاب هدر نرود و هم برای جلوگیری از پیش آمدن مشکل هزینه حمل اضافه، ضایعات باید فشرده سازی شوند. در این حالت آشغال گیر مکانیکی اسکرو حتی مکمل آشغالگیر مکانیکی تسمه ای است.

ضمنا باید توجه داشته باشید که ضایعات تولید دستگاه های دیگر آشغالگیر در صورت خیس بودن و انباشت بر روی زمین به شدت موجب آلودگی خاک می شوند. به گونه ای که با انباشت چند ساله این دسته از ضایعات و البته در صورت خیس بودن آنها، بسیاری از آب های سطحی محیط شما آلوده می شود و عملا تصفیه آب شما هیچ کمکی به محیط زیست نمی کند.

در دستگاه های ترکیبی تصفیه فاضلاب که از تانک های سرپوشیده و به صورت چند مرحله ای برای تصفیه فاضلاب استفاده می کنند نیز چند آشغالگیر مکانیکی اسکرو بهره گرفته می شود و با استفاده از درام های گردان متصل به این آشغال گیر ها در چند مرحله می توان مقدار قابل توجهی از ضایعات آب را حذف کرد.

در یک طراحی دقیق و مناسب با فضای شما، اسپیناس می تواند در مدل ها و قدرت های گوناگون از آشغالگیر مکانیکی اسکرو در طرح شما استفاده کند. پس با ما همراه باشید

درباره راکتور ناپیوسته پیشرفته ASBR بیشتر بدانید

به وبلاگ خود خوش امدید

آشنایی با انواع آشغالگیر و کاربردهای آن

های ,اسکرو ,آشغالگیر ,مکانیکی ,دستگاه ,ضایعات ,آشغالگیر مکانیکی ,مکانیکی اسکرو ,می شود ,این دستگاه ,دستگاه های ,آشغالگیر مکانیکی اسکرو ,برای تصفیه فاضلاب ,توجه داشته باشید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
sibrayanehts shahrebazzi fruchecunid arianachemical minoopchero mohammadsaye mahlegha myworld-ourworld shamimhnr cpvcipesdghgjgj