آشغالگیری یکی از فرآیندهای تصفیه فیزیکی می باشد که در اکثر تصفیه خانه ها و در ابتدای فرآیند تصفیه وجود دارد. در این مرحله عمل حذف و جداسازی مواد جامد و شناور صورت می پذیرد که باعث کاهش مقداری از بار آلودگی فاضلاب خام می شود .آشغالگیری روش بسیار مفید و موثری در حفاظت فیزیکی از پمپ ها و سایر تجهیزات مکانیکی از قبیل هواده ها، همزن ها و لوله ها در برابر آسیب دیدگی و گرفتگی های احتمالی می باشد .آشغالگیرها معمولاً از توری ها یا شبکه های میله ای ساخته می شوند و با نصب در مسیر جریان فاضلاب از ورود هر گونه قطعات بزرگ اجسام و آشغال به حوضچه های تصفیه ممانعت به عمل می آورند.
آشغالگیر مکانیکییک سیستم آشغالگیری اتوماتیک است که به منظور پیش تصفیه فاضلاب و حذف ذرات درشت دانه در آب و پساب های شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. آشغالگیر مکانیکی با ایجاد مانعی در برابر جریان ورودی، مواد درشت دانه را به دام می اندازد و سپس تخلیه می کند.
آشغالگیر مکانیکی SPIBELT

کاربرد آشغالگیر مکانیکی SPIBELT:

آشغالگیرهای مکانیکی ریز دانه SPIBELT از نوع بلت با طراحی منحصر به فرد و قابلیت خودشویندگی، در سایز مش های 3mm ، 6mm و 15mm به منظور جداسازی ذرات از پساب ورودی به تصفیه خانه قابل استفاده می باشد.

 • آشغالگیری ورودی واحدهای تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی
 • آشغالگیری از آب ورودی به واحدهای تصفیه آب (رودخانه، دریاچه و . )
 • صنایع کاغذ و منسوجات
 • صنایع چرم و رنگرزی
 • صنایع غذایی
 • فرآوری سبزیجات و میوه
 • کشتارگاه ها و فرآوری گوشت
تکنولوژی خودشویندگی آشغالگیر مکانیکی SPIBELT

اصول عملکرد آشغالگیر مکانیکی SPIBELT:

این نوع از آشغالگیر شامل المان های فیلتر(چنگک ها ) به شکل یک کمربند دنباله دار است که اسکرین فیلتراسیون را تشکیل می دهند. فاصله قرار گیری این المان ها از یکدیگر، تعیین کننده سایز مش در آشغالگیر می باشد. در هنگام بهره برداری، تمام مواد جامد نامطلوب در سیال که سایز بزرگتری از سایز مش آشغالگیر را دارند، توسط المان ها به دام افتاده و از آب جدا شده و به سمت بالای آشغالگیر به یک نوار نقاله یا ظرف منتقل می شوند. پس از این مرحله چنگک ها به صورت مکانیکی تمیز شده و یک چرخه آشغالگیری انجام می شود و به صورت مداوم در آب ادامه می یابد.
در آشغالگیرهای مکانیکی SPIBELT از 3 مرحله به منظور تمیز سازی المان های فیلتر استفاده می شود. المان ها به خودی خود توانایی خود شویندگی دارند. به این صورت که زمانی که انتهای المان های یک ردیف از میان المان های ردیف پایین عبور می کند، ذرات جامد به دام افتاده در المان خارج شده و المان تمیز می شود. از سوی دیگر آشغالگیرها مجهز به یک براش چرخان هستند که به کمک آن تمامی ذرات باقیمانده بر روی سطح المان، جدا می شوند. در نهایت نیز، یک اسپری آب به صورت اختیاری بر روی آشغالگیر نصب شده و با اسپری کردن آب با فشار بر روی المان ها، آنها را شستشو می دهد.

ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد آشغالگیر مکانیکی SPIBELT:

 • فیلتراسیون 3 بعدی: فیلتراسیون 3 بعدی در این نوع آشغالگیر موجب افزایش میزان به دام افتادن ذرات جامد بدون ایجاد گرفتگی در سطح مش ها می شود. در نتیجه با حذف بیشتر ذرات معلق، هزینه های بهره برداری و نگهداری در تاسیسات پایین دستی کاهش یابد. همچنین این ویژگی، آشغالگیر را قادر می سازد تا در گستره وسیعی از سایز ذرات عمل کند و عملیات آشغالگیری ذرات درشت دانه و ریز دانه در یک واحد و به صورت همزمان انجام گیرد.
 • عدم وجود یاتاقان مستغرق: با توجه به اینکه همه ی بخش هایی که نیاز به سرویس و نگهداری دارند، خارج از آب قرار دارند، بهره برداری تسهیل می یابد.
 • طراحی مقاوم: طراحی مقاوم سیستم، طول عمر و دوام آشغالگیر را افزایش می دهد.
 • استفاده از هزاران دندانه: حضور تعداد زیاد دندانه ها، توانایی حذف ذرات جامد را افزایش می دهد.
 • نصب سریع و آسان: در هر نوع کانالی همچنین کانال های موجود به آسانی قابل نصب است.
 • نگهداری آسان: به دلیل طراحی قوی و کامپکت بودن
 • بهره برداری بهینه و بازدهی بالای جداسازی حتی برای جریان ها با مقدار بالای آلاینده
 • مش فیلتراسیون دوگانه در هر دو جهت عمودی و افقی (مش بندی عمودی و افقی)
 • قابلیت خودشویندگی پیوسته

درباره راکتور ناپیوسته پیشرفته ASBR بیشتر بدانید

به وبلاگ خود خوش امدید

آشنایی با انواع آشغالگیر و کاربردهای آن

ها ,آشغالگیر ,های ,المان ,ذرات ,مکانیکی ,آشغالگیر مکانیکی ,مکانیکی spibelt ,ها و ,می شود ,ها به ,آشغالگیر مکانیکی spibelt

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mohamadjavadsaberi tarsimendkhial irantut carzero venoosartis alodoor shidco2021 narvanplusw mastergamesv serdftg