به طور معمول ، چهار نوع صفحه در انواعآشغالگیر مکانیکیمورد استفاده قرار می گیرد.

  • میله ای (bars)
  • سیم گوه ای (wedge wire)
  • صفحه سوراخ دار (perforated plate )
  • توری (mesh)

در این مطلب به معرفی کوتاهی در مورد این صفحات آشغالگیری میپردازیم .

انواع صفحات آشغالگیری

صفحات آشغالگیری میله ای

رایج ترین صفحه آشغالگیری نوع میله ای است که به خصوص برای آشغالگیرهای درشت دانه و شانه ای استفاده می شود. اشکال میله ها شامل گرد ، مستطیل ، ذوزنقه و قطره اشکی می باشد. نوع میله ای گرد دارای راندمان به دام اندازی پایین هستند و فقط در شانه های میله ای که بزرگ هستند استفاده می شوند. صفحات آشغالگیری میله ای ذوزنقه ای مسیر بازشوندگی رو به جلو دارند و به مواد جامد که از باریکترین دهانه جلوی صفحه عبور می کنند اجازه می دهند بدون اینکه در بین میله ها گیر بیفتند از آن عبور کنند. میله های قطره اشکی مزایای میله های ذوزنقه ای را با ویژگی های بهتر جریان هیدرودینامیکی ترکیب می کنند، که مقدار افت فشار را در طول آشغالگیر مکانیکی به حداقل می رسانند. شکاف های عمودی یا افقی طولانی بین میله ها می تواند باعث عبور اجسام بلند و نازک شود.

صفحات آشغالگیری سیم گوه ای

صفحات آشغالگیری سیم گوه ای، تکامل یافته نوع ذوزنقه ای در آشغالگیرهای میله ای است و در طرح های آشغالگیری بسیار دانه ریز استفاده می شود. دهانه بازشونده باریک تا عریض مانع به دام افتادن مواد جامد در بین دهانه ها می شود. دهانه بازشو باریک تر آشغالگیر سیم گوه ای باعث ایجاد مش بسیار دانه ریزتر می شود، به همین دلیل به جای ldquo;میلهrdquo; به آنها ldquo;سیمrdquo; گفته می شوند. همچنین صفحات آشغالگیری سیم گوه ای، شکاف های طولانی و عمودی دارند و توصیه می شود که در فرایندهایبیوراکتور غشایی MBRمورد استفاده قرار نگیرد، زیرا در ممبران ها نباید اجسام دراز و نازک مانند مو، روی غشاها جمع شوند.

صفحات آشغالگیری سوراخ دار

صفحات آشغالگیری سوراخ دار، در به دام انداختن مواد جامد نسبت به میله ها یا سیم گوه ای در هنگامی که آشغال ها ریز هستند ( مثل مو) عملکرد بهتری دارند. فناوری صفحات سوراخ دار در حال حاضر با اندازه پایین تر از 1 میلی متر، مداوم در حال پیشرفت است. صفحات آشغالگیری سوراخ دار در مقایسه با مش های میله ای یا سیم های گوه ای ، از افت فشار بالاتری برخوردار است که به دلایل کاهش سطح موثر در باز شونده ها، گرفتگی سوراخ ها و افزایش گرفتگی می باشد.

صفحات آشغالگیری توری

به دلیل محدودیت های تولید صفحه های سوراخ دار ، از صفحات آشغالگیری توری برای آشغالگیرهای ریز 1 میلی متر و کوچکتر استفاده می شود. مش ها در آشغالگیرها شکننده هستند و می توانند منجر به ldquo;جمع شدنrdquo; مواد جامد در مش شوند ، که با فرایند آزادسازی مواد جامد به دام افتاده توسط آشغالگیر تداخل دارد. برای جلوگیری از گرفتگی مش، تمیز کردن آن با آب فشار بالا توصیه می شود.

درباره راکتور ناپیوسته پیشرفته ASBR بیشتر بدانید

به وبلاگ خود خوش امدید

آشنایی با انواع آشغالگیر و کاربردهای آن

ای ,آشغالگیری ,میله ,صفحات ,های ,ها ,صفحات آشغالگیری ,میله ای ,سیم گوه ,می شود ,سوراخ دار ,صفحات آشغالگیری سوراخ ,شوند صفحات آشغالگیری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ekat whispabini kolehserbook digivanda thoughlilarla asanrayaneh26 akhbarjam ebchagemo diplomatt bahmanitest